Design inspirace pro nový web i branding firmy

Pro naší práci je více než typická nutnost držet si obecný kreativní přehled a mít mozek stále otevřený novým nápadům a inspiracím.

Pro naší práci je více než typická nutnost držet si obecný kreativní přehled a mít mozek stále otevřený novým nápadům a inspiracím. Osobně pro sbírání inspirace používám hned několik míst, kdy mezi ty nejčastější řadím Dribbble nebo Behance, kde čerpám převážně rychlou a aktuální inspiraci pro aktuální i potencionální projekty.

Mimo to už pár let vytvářím svůj kreativní board, do kterého sahám vždy, když potřebuji neurčitou dávku inspirace. Na Instagramu jsem si za nějakou tu dobu už vytipoval konkrétní stránky, lidi a #hashtagy, ze kterých si ještě vybírám a ukládám pouze ty, které mě něčím zaujmou. Rád bych se s vámi podělil o několik zajímavých inspirací, které můžou právě váš projekt posunout před konkurenci a nebo posloužit jen jako chvilková dávka inspirace.

Tmavé styly

Obecně se nám tmavá barva (černá) líbí hodně, proto je pro mě tato kategorie důležitá. Černá barva při správném použití vytváří prémiovost a eleganci daného řešení.
tmave.jpg

Světlé styly

Světlé barvy jsou perfektní pro větší obsah, více textu nebo hravost s barevnými doplňky.
svetle.jpg

Barevné styly

Hravé styly fungující skvěle s přírodou i flatovými plochami. Styl je založený hodně na práci s velkými fotografiemi.
barevne.jpg

Animace

Z mého pohledu asi nejdůležitější část a původní důvod, proč jsem začal s ukládáním postů. Grafika není pouze o hezkém obrázku, ale o pocitu z procházení webu, kde se již dnes staly animace nedílnou součástí. Dobře zvolené animace prvků pomáhají pochopit kontext informací, nezahlcují návštěvníka a pomáhají přenášet emoce.

brandingy.jpg

Brandingy a identita

Takovou poslední vsuvkou jsou potom zajímavě řešené korporátní identity, které opět poukazují na elegantní a nevšední designové zpracování pro běžné dokumenty a materiály, které se používají na denní bázi.

brandingy.jpg

Budu rád, když někomu tato inspirativní vsuvka pomůže při projektu ujasnit nebo vymyslet elegantní řešení, ale zároveň bych na těchto ukázkách rád zdůraznil veškeré možnosti, kterých lze na moderním webu dosáhnout. Takové samozřejmě dovedeme realizovat i my v Beneficiu.

Nebo to můžete zkusit sami.

Tvoříme prémiový design. Podívejte se na naše reference.

Vít Kašpar

Je spoluzakladatelem agentury. V oblasti webdesignu se pohybuje více než 14 let. Zkušenosti sbíral jako HTML kodér, UI designér i PHP programátor na malých i nadnárodních projektech. Aktuálně se věnuje UX designu a návrhům řešení pro naše klienty.

Další články