Webflow - Web za půl času i ceny

Beneficio Blog

Vít Kašpar
Vít Kašpar

23. 8. 2021
5 min

JSME DIGITÁLNÍ AGENTURA

Specializujeme se na profesionální weby, firemní portály, klientské zóny, aplikace, programování na zakázku, správu webů a datový marketing.

Webflow - Web za půl času i ceny

Název dnešního článku jsem záměrně zvolil s malou nadsázkou, která byť není daleko od pravdy, tak nemusí platit vždy. Za poslední dekádu se v oblasti tvorby webu odehrálo spoustu technologických inovací, vznikla řada nových nástrojů, které tvorbu usnadňují a urychlují, změnil se i samotný přístup k tvorbě webů.

Tento článek bude zejména o nástrojích, tedy přesněji o jednom, který si nás v poslední době hodně získal, protože tak trochu vystupuje z řady. Rád bych se zaměřil na platformu Webflow, na které stavíme čím dál více webových projektů a zároveň očekáváme, že budeme stavět i nadále. Co platforma přináší, pro jaké projekty se hodí a nebo, kde může mít zatím své nedostatky si shrneme v následujícím textu.

Co je to to Webflow?

Platforma Webflow je ve své podstatě vizuálním editorem webů, rozdělené na designérskou a editorskou část. Designérská část je určena pro tvůrce webů (freelancery a agentury), kteří se zabývají samotným designováním a stavbou webů.