Tvorba profesionálních webových stránek na míru v roce 2022

Beneficio Blog

Vít Kašpar
Vít Kašpar

15. 2. 2022
4 minuty

JSME DIGITÁLNÍ AGENTURA

Specializujeme se na profesionální weby, firemní portály, klientské zóny, aplikace, programování na zakázku, správu webů a datový marketing.

Tvorba profesionálních webových stránek na míru v roce 2022

Každý rok s sebou přináší spoustu novinek a možností, které mění, do té doby zajeté standardy a také přístup k tvorbě webů jako takovému.

Abychom drželi krok s aktuálními trendy, musíme i my držet krok s technologiemi a to nejen s těmi novými, ve kterých vytváříme nové projekty, ale i s těmi předešlými, abychom je dokázali dlouhodobě udržovat.

Co je “nového”

Není jednoduché mezi technologiemi a nástroji přeskakovat ze dne na den, a proto je nezbytné si vše dostatečně osahat, vyzkoušet a až následně začít využívat pro své klienty.

Mezi zásadní nástroje a technologie, které aktuálně využíváme, patří:

  • FIGMA - Nahradili jsme za InVision, Sketch a Moquaps - zejména kvůli lepším možnostem pro prototypování, šlo o nástroje orientované na front-end webu a možnosti sdílení designu s klienty
  • Photoshop - Nástroj, co se s námi drží asi nejdéle, dnes už používáme pouze pro úpravy bitmap
  • Webflow - Jako nástroj a platforma existuje už od roku 2013, ale k plnohodnotnému využití pro naše klienty jej považujeme až od roku 2020. Aktuálně na něm stavíme většinu běžných projektů, protože nám poskytuje perfektní poměr cena/výkon i pro naše klienty
  • Strapi - Headless CMS systém pro správu obsahu webu. Proč Strapi? Jako zásadní výhodu považujeme funkci stavy webů pomocí definovaných bloků, které se nám dlouhodobě osvědčují jako nejlepší. Hlavní výhoda je v tom, že v rámci návrhu designu vytváříme samostatně stojící části webu tzv. "bloky", které je možné libovolně kombinovat a stavět tak dynamické a skvěle vypadající weby.
  • Sylius - ecommerce headless řešení pro správu e-shopů libovolné velikosti. Systémem jsme zejména nahradili PrestaShop, který je v mnoha ohledech omezený a pomalý. Sylius už v základu umožňuje vše potřebné a zároveň dovede fungovat několikanásobně rychleji. Jedná se ale o řešení tvořené vždy na míru, což ho řadí mezi dražší systémy. O to méně náchylné na chyby.
  • Next.js/TypeScript - Když chceme dělat opravdu rychlé a moderní weby, musíme je vytvářet v technologiích, které mají budoucnost.

Profesionální webové stránky

Profesionální web je o technologiích jen z části, to co odlišuje web od profesionálního je zejména přístup a jeho návrh. I proto byste se měli obracet na odborníky.