Novinky na Instagramu v roce 2022

Beneficio Blog

Daniela Žáková
Daniela Žáková

25. 4. 2022
7 min

JSME DIGITÁLNÍ AGENTURA

Specializujeme se na profesionální weby, firemní portály, klientské zóny, aplikace, programování na zakázku, správu webů a datový marketing.

Novinky na Instagramu v roce 2022

Nové funkce Instagram přidává a odebírá téměř každý týden. Takže letošní rok je nabitý změn. Proto jsme se rozhodli sepsat ty nejzásadnější z nich, které oceníte jak u osobních tak i firemních profilů. Předem bychom chtěli avizovat, že dostupnost jednotlivých funkcí se účet od účtu liší a Instagram je implementuje postupně. Není tedy zarážející, pokud vlastníte několik účtů, že na některém funkce jsou dostupné a na jiném nikoliv. Musíte být trpěliví :-)

1, Enhanced tags

Nová funkce, která vám umožňuje označit všechny spolupracovníky ve vašem příspěvku. To znamená, že nyní můžete dát “uznání” všem spolupracujícím okolo vás. Ve svém příspěvku můžete označit např. vizážisty, fotografy, návrháře a kromě uživatelského jména profilu budou štítky zvýrazňovat kategorii profilu,kterou si tvůrci sami určili. Funkce vznikla především k podpoře černošské komunity. 

Budete-li chtít přidat štítek - naleznete ho na fotografii, kde označujete ostatní účty, nově zde bude zařazena značka, pomocí které můžete vybrat své spolupracovníky. Pak již jen zobrazíte kategorii profilů a vyberete kategorii tvůrce. Dostupnost bude pouze pro profesionální účty ( tj.firemní účty a účty tvůrců).


* k této funkci zatím nemůžeme poskytnout vlastní screeny, jelikož zatím není dostupná, zdroj: Instagram

2, Připomenutí

K příspěvkům teď můžete přidávat události. Uživatelé si tak mohou nastavit připomentí události. Může to být třeba pozvánka na živé vysílání, platnost slevového kódu nebo cokoliv, co byste rádi svým sledujícím v nadcházejících dnech připomněli.