Novinka na sociálních sítí Meta: Předplatné za ověřený účet neboli modrý odznak pro každého?

Beneficio Blog

Daniela Žáková
Daniela Žáková

1. 3. 2023
3 min

JSME DIGITÁLNÍ AGENTURA

Specializujeme se na profesionální weby, firemní portály, klientské zóny, aplikace, programování na zakázku, správu webů a datový marketing.

Novinka na sociálních sítí Meta: Předplatné za ověřený účet neboli modrý odznak pro každého?


Společnost Meta oznámila, že testuje novou funkci, která umožní tvůrcům obsahu platit za ověření účtu na Instagramu a Facebooku. Novinku oznámil Instagram na svém oficiálním Twitter účtu dne 10. února 2023. Tato zpráva se vznikla na základě oznámení Marka Zuckerberga, zakladatele a šéfa společnosti Meta, že spustí nový program Meta Verified. Může za tím být i inspirace sociální sítí Twitter, která tuto službu s názvem Blue  již také zavedla.


Jak modrý odznak získat


Tento program umožní uživatelům zaplatit si poplatek za ověření svého účtu na Instagramu a Facebooku, což jim umožní získat ,,modrou fajfku" vedle svého jména, která bude značit, že jejich profil je ověřený a patří reálné osobě. Meta bude ověřovat účty pomocí různých druhů dokladů totožnosti, jako jsou občanské průkazy, pasy nebo řidičské průkazy (doteď jsme byli na tento postup zvyklí - u firemních profilů jsme místo dokladů mohli použít nař. daňového přiznání,  stanovy společnosti nebo nedávné vyúčtování poplatků za služby).

Meta již dříve ověřovala účty celebrit, politiků, influencerů nebo dalších známných osobností a pro ně se zatím nic nezmění. Nicméně z prohlášení vyplývá, že i pro tyto účty se plánuje zavedení předplatného. To s sebou bude mít řadu výhod, například zvýšenou viditelnost ověřených účtů díky právě modrému odznaku. Uživatelé, kteří budou za ověření platit, budou mít také vyšší váhu při řazení příspěvků a komentářů.
Meta slibuje také lepší kontrolu falešných účtů, které by se snažily vydávat za lidi s tímto předplatným, a také slibuje, že nová funkce umoží tvůrcům získat blue badge za předpokladu, že splní všechny podmínky pro ověření. Uživatelé by poté mohli zaplatit poplatek, aby byl proces ověření urychlen, a aby se zajistilo, že bude proveden co nejdříve. Společnost tvrdí, že tato funkce pomůže snadněji vybudovat důvěryhodnost a větší věrohodnost pro své publikum. Nicméně další konkrétní výhody zatím nebyly zmíněny.