Jak na úpravu fotek v Canvě - krok za krokem

Beneficio Blog

Iveta Zlatníčková
Iveta Zlatníčková

8. 3. 2022
3 minut

JSME DIGITÁLNÍ AGENTURA

Specializujeme se na profesionální weby, firemní portály, klientské zóny, aplikace, programování na zakázku, správu webů a datový marketing.

Jak na úpravu fotek v Canvě - krok za krokem

Víte, že na základní úpravy fotek a nebo přípravu marketingových materiálů nepotřebujete nutně grafika? Existuje nástroj, který Vám s tím pomůže a ovládá se opravdu snadno. Ukážeme Vám, že bez hlubokých znalostí si některé úpravy zvládnete zpracovat bez problému sami.

Co je vlastně Canva

Už jste slyšeli o Canvě? Jde o grafický nástroj pro běžné uživatele, kteří si s její pomocí mohou upravit obrázky pro web nebo sociální sítě. Je poměrně intuitivní na ovládání a uživatelé si základní grafické věci zvládnou udělat sami i bez hloubkové znalosti grafiky.Drobné úpravy zvládnete bez grafika sami!

My jsme hlavně webová agentura, takže tento článek bude spíše než o tvorbě dokumentů v Canvě o tom, jak pomáhá při správě webů. Jsou totiž věci, na které si často klienti zajišťují odbornou pomoc grafika a vůbec netuší, že drobné úpravy zvládnou snadno a rychle sami. Něco se tak přiučí a navíc ušetří.

Zaměřte se na obrázky - ušetříte data a zrychlíte si web

Právě úprava fotek či loga, které je zapotřebí mít v ideálním datovém formátu pro nahrání na web je jednou z nejdůležitějších a v praxi často opomíjených věcí. Čím větší data, tím pomalejší web, a to nechcete. Pokud si o obrázcích a jejich vlivu na úspěšnost webových stránek ve vyhledávání chcete přečíst více informací, vše najdete v mém předchozím článku “Jak na basic SEO”.

Jak na úpravu fotek v Canvě - krok za krokem

  1. Registrujte se do Canvy pomocí tlačítka vpravo nahoře.
  2. Vytvořte si vlastní návrh - jakýkoliv rozměr, který potřebujete pro konkrétní fotografii. 

  3. Pro naše účely použijme například rozměr 1200x800 px.