JAK NA GRAFIKU I BEZ GRAFIKA – TYTO NÁSTROJE VÁM USNADNÍ PRÁCI

Beneficio Blog

Vít Kašpar
Vít Kašpar

14. 4. 2019
10 min.

JSME DIGITÁLNÍ AGENTURA

Specializujeme se na profesionální weby, firemní portály, klientské zóny, aplikace, programování na zakázku, správu webů a datový marketing.

JAK NA GRAFIKU I BEZ GRAFIKA – TYTO NÁSTROJE VÁM USNADNÍ PRÁCI

Vizualizace obsahu webu, výroba online bannerů či logo vaší firmy již nemusí být záležitostí, za kterou utratíte několik tisíc. Stačí trocha času a znát ty správné programy, které vám můžou ušetřit spoustu peněz, ale také času, který byste jinak věnovali přípravě podkladů pro grafika a komunikaci s ním. Proto jsme pro vás sestavili přehled programů, které vám pomohou vytvořit si logo, bannery či infografiku sami, bez nutnosti platit za to grafické studio a ztrácet dnes tolik drahocenný čas.

TVORBA INFOGRAFIKY SE VYPLATÍ. A ZVLÁDNETE TO I SAMI

Pokud se zákazníkovi nebo návštěvníkovi webu snažíte předložit nějaké informace, tak sepsat mu je do souvislého slohu textu, ve kterém se člověk snadno ztratí, je asi to nejhorší, co můžete udělat. Doba, kdy byly weby především o textu s jedním dvěma obrázky už je nenávratně pryč. Dnes se informace nejlépe poskytují atraktivní a dobře pochopitelnou formou – vizualizací či infografikou.

Vytvořit infografiku ovšem nestačí. Musíte vytvořit přehlednou a poutavou infografiku. I ten nejzajímavější námět a data nebudou stačit, pokud je lidem předložíte v nevzhledném a nepřehledném formátu.

Pokud jste vytváření infografiky do teď odkládali s tím, že na to je přeci potřeba zaplatit si grafika, pletete se. Na složitější a opravdu kvalitní infografiky jistě, na ty jednodušší vám ale stačí šikovný program. Důležité je ovšem podotknout, že tito pomocníci jsou vhodní pouze pro infografiky určené pro web, ne pro tisk.

My pro vás máme pár tipů na šikovné programy, které vám dopomůžou k vizualizaci (nejen) obsahu webu:

Infogr.am

Skvělý nástroj pro vytváření krásných a přehledných grafů. Nenajdete zde takovou možnost přizpůsobení, ale pro jednoduché a rychlé věci je tento program ideální. Registrace přes Facebook pomocí jednoho kliknutí je příjemně rychlá. Infogr.am nabízí placenou a neplacenou verzi. Neplacená verze je poměrně dost limitovaná – vytvořenou infografiku si nemůžete stáhnout do souboru, ale pouze sdílet na Facebook nebo Twitter a umožnuje uložit si na účtu pouze tři infografiky najednou.

Za Pro verzi zaplatíte $19 za měsíc.

Canva.com

Hodně šikovný pomocník ať už chcete vytvořit infografiku, vizitku, leták apod. K dispozici máte spoustu vydařených šablon a prvků, což vám může práci značně ulehčit a především zkrátit a to v základní verzi zdarma.

Za Pro verzi zaplatíte měsíčně $9,95.

Piktochart.com

V tomto šikovném programu vytvoříte grafiku ve čtyř přednastavených formátech – infografika, report, banner a prezentace. Ke všem těmto kategoriím máte k dispozici přednastavené šablony, které můžete a nemusíte použít. Pokud jste ve světě grafiky úplným nováčkem a najdete šablonu, která odpovídá vaší prezentaci, stačí jen zadat vlastní údaje, což je příjemné ulehčení práce.

Zdarma je pouze verze s omezenou možností použití – omezený počet šablon a kapacita nahraných obrázků či vodoznak Piktochart.

Za ničím neomezenou Pro verzi zaplatíte $24 měsíčně.