PROČ JSME SE ROZHODLI TRANSFORMOVAT BENEFICIO

Beneficio Blog

Jakub Kofroň
Jakub Kofroň

27. 3. 2020
12 min.

JSME DIGITÁLNÍ AGENTURA

Specializujeme se na profesionální weby, firemní portály, klientské zóny, aplikace, programování na zakázku, správu webů a datový marketing.

PROČ JSME SE ROZHODLI TRANSFORMOVAT BENEFICIO

Byli jsme dva kamarádi z dětství, kteří se znovu potkali na začátku profesní kariéry díky projektu jednoho z nás - vytvořit značku spodního prádla založenou na eshopu a digitálním marketingu. To vyústilo k založení společné agentury Beneficio, 5 let jsme ji budovali a pak se rozhodli ji transformovat. Jak, proč a co od toho očekáváme?

KRÁTCE K HISTORII

Psal se rok 2008, kdy Jakub (spoluzakladatel Beneficia), rozjížděl rodinnou značku spodního prádla ELKA. Jako 18-ti letý měl koníček s ambicí dělat něco navíc ke škole a brigádám. Ze skromné vize i rozpočtu oslovil Vítka (spoluzakladatele Beneficia), který se ve stejném věku věnoval vývoji a pohyboval se v oblasti webdesignu. Ve zkratce došlo k tvorbě pilotního eshopu a základních grafických prací. Zhruba po 2 letech Jakub věděl, že je potřeba naučit se více pracovat s online marketingem. Po dalších dvou letech vlastního rozvoje a získání zkušeností obou z nás došlo ke tvorbě další verze eshopu a pokročilejšího marketingu. Právě zde vznikl nápad osvojené know-how nenechávat jen na úrovni jedné značky, ale paralelně získávané zkušenosti nabízet i dalším klientům a tím efekt multiplikovat. V roce 2014 jsme se rozhodli k založení full-servisové agentury Beneficio. Ta měla jasný cíl, umožnit menším a středním klientům dostávat služby, které se dostávaly značce ELKA a být tak jejich plnohodnotným partnerem pro jejich online i offline marketingové aktivity.