FENOMÉN INSTAGRAM. JAK JEJ VYUŽÍT V MARKETINGOVÉ STRATEGII?

Beneficio Blog

Jakub Kofroň
Jakub Kofroň

24. 2. 2019
12 min.

JSME DIGITÁLNÍ AGENTURA

Specializujeme se na profesionální weby, firemní portály, klientské zóny, aplikace, programování na zakázku, správu webů a datový marketing.

FENOMÉN INSTAGRAM. JAK JEJ VYUŽÍT V MARKETINGOVÉ STRATEGII?

Dosah příspěvků facebookových stránek je v současné době menší než 5 % a často nezbývá než si viditelnost zaplatit. A právě teď přijde vhod nový fenomén, který přináší úplně jiná čísla. Přečtete si náš článek o tom, jak můžete instagram proměnit v nejvýdělečnější kanál vašich kampaní.

O INSTAGRAMU

Instagram je sociální síť, kterou v roce 2012 získala pod svá křídla největší světová sociální síť Facebook. Na rozdíl od Facebooku si Instagram nehraje na sociální dopad uživatelů, není založen na šíření statusů, ale vyzývá ke kreativě formou fotografií nebo krátkých videí. V roce 2018 přesáhl počet uživatelů Instagramu jednu miliardu celosvětově a přes 2,2 mil. uživatelů v ČR. Ačkoli se povědomí o Instagramu velmi rychle šíří (i díky masivní podpoře českých offline médií) faktem zůstává, že většina uživatelů Instagramu je ve věku 18-34 let (65 %).

Pokud spadá vaše cílová skupina do výše uvedeného rozptylu 18-35 let, pak byste neměli váhat ani minutu a začít Instagram velmi rychle řešit. Pojďme se podívat jak na to.

JAKÉ JSOU MOŽNOSTI VYUŽITÍ INSTAGRAMU PRO ZNAČKU?

Hlavní argument pro zařazení Instagramu do vaší strategie jsme už řekli – je to dosah příspěvků, ale také průměrná angažovanost fanoušků na Instagramu. Suma sumárům to znamená, že se vaše zpráva na Facebooku doručí 5 lidem ze 100 fanoušků a na Instagramu 30 lidem.

I kdyby nic víc, Instagram je skvělým tipem na pravidelné oslovování vašich fanoušků o aktuálním dění, akcích nebo soutěžích. Instagram však nabízí mnohem víc a opravdu funguje. Níže uvádíme několik klíčových aktivit, které Instagram skýtá.

BEZ SILNÝCH VIZUÁLŮ TO NEPŮJDE

Lidé na Instagramu milují dokonalost, zábavu a hlavně inspiraci. Abyste otrkaného uživatele Instagramu oslovili, musíte vsadit na silné vizuály a využít kouzla aktuální příležitosti. Je neděle a vaše cílovka ráda lítá po večírcích? Připravte fotku, kterou jim v neděli ráno dáte najevo, že s kocovinou nejsou sami. Nebo klasické příležitosti jako Vánoce, Valentýn, mistrovství světa nebo jen roční období a počasí – prakticky vždy je co vymýšlet.

Jak to může vypadat?